Sinan Ateş Cinayetinin Kilit İsmi Sessizliğini Bozdu!

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesi cinayetinde kilit isimden dikkat .çeken açıklamalar geldi. Sessizliğini bozan eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, savcılık ve mahkemeye çağrıda bulunarak ifadesinin alınmasını talep etti.

“SAVCILIK VE MAHKEME BENİ DİNLESİN HAZIRIM”

Kılavuz’un yakın çevresi aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Savcılık ve mahkeme beni dinlesin. Soruları yanıtlamaya ve bildiklerimi paylaşmaya hazırım” dediği belirtildi.

“DEMİRBAŞ’LA KONUŞTUKLARIM DEŞİFRE EDİLSİN”

Kılavuz, davanın tutuklu sanıklarından Tolgahan Demirbaş ile ilgili olarak da konuştu:

“Tolgahan Demirbaş ile görüştüm ancak bu olaydan haberdar değildim. Onun bu işin içinde olduğunu bilmiyordum. Olay gerçekleşince, merakımdan dolayı kendisiyle görüştüm.” MHP’li Kılavuz, “Tape kayıtları varsa ve Tolgahan Demirbaş dinleniyorsa, benim onunla yaptığım görüşmeler deşifre edilsin” ifadelerini kullandı.

SESSİZ KALMASI TALİMAT VERİLMİŞ

Kendisine neden şimdiye kadar ifade vermediği ve açıklama yapmadığı sorulduğunda ise Kılavuz, bu konuda kendisine telkinlerde bulunulduğunu ve sessiz kalması yönünde talimat verildiğini belirtti.

“Adım dosyada geçmediği için ifade vermeme gerek olmadığını söylediler ve sessiz kalmamı istediler” diyen Kılavuz, “Eğer bu bir suçsa, cezamı çekmeye hazırım” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x